jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

125 divided by 32 equals what
_______ is the primary process that moves water from the liquid state back into the atmosphere as water vapor. a Sublimation b Condensation c Transpiration d Ev
Which contains an error in logic as worded? Wearing bell-bottom pants and a tie-dyed shirt was a fad during the 1960s. A fad during the 1960s was wearing bell-b
Which of these was not an aim of Stalin’s five-year plan? a. To build up heavy industry b. To shrink the workforce c. To improve transportation d. To increase f
what was the main power given to the war industries board after its creation in 1917?
Which part of speech is not appropriate in formal writing, but often used in daily conversation? A. Conjunction B. Preposition C. Interjection D. Adverb
name 2 ways forelimbs are different than hind limbs.
On May 5, 1868, in his capacity as commander-in-chief of the Grand Army of the Republic, a veterans' organization, he issued a proclamation that "Decoration Day
How do I solve this. Log 5x = log (2x+9)
Which battle or event caused the most Japanese casualties