animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

The ratio of girls to boys is 4:5 if there are 27 total students how many are girls? Boys?
suppose a bill has passed both the House and the Senate. It goes to the president at the beginning of the annual session of Congress. The president doesn't sign
The quotient of g and 6 is less than 8. Find g.
What is playing catch? ( in terms of the force of the air interacting with ball )
Receptors that provide animals with information from their internal environment are located in _____. the eyes and ears blood vessels and organs erythrocytes an
Two species of bacteria produce different respiratory products. Species A always produces ATP, CO2, & water. Species B always produces ATP, ethyl alcohol, &
In "The (Untrue) Story of John smith and Pocahontas," how is the authors point of view different from the point of view of someone who believes the legend of Po
What's time will it be if 6:50 + 25 minutes equal
If a cart of 2 kg mass has a force of 8 newtons exerted on it, what is its acceleration?
The Hundred Days of Reform in China was partly brought about by China’s defeat in the Sino-Japanese War. a. True b. False