demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

the carpet Erin has chosen costs 2.50per square foot. how much will it cost her to carpet the floor? Area of composite figures
New immigrants settled in cities for all these reasons EXCEPT (A) lower costs of living (B) convenience (C) ethnic communities (D) better housing
It is easy to move genes from one species to another. Is it right to do this? explain your position
Why were some Serbians and Bosnians angry with Austria-Hungary in 1914?
AP US History question: 1968 was a turning point for the United States. To what extent is this an accurate assessment? In your answer, discuss TWO of the follow
Which of the following is a characteristic of fascism but not of democracy? government control of the military the existence of several political parties freedo
In medieval japan and medieval Europe , the feudal system was dominated by.
what are the hardships that new York has to overcome
What does seasat measure: A. Changes the ocean's height B. Changes in the ocean's land form C.the direction and speed of ocean current D. The velocity of wave h
The value root of 40 of lies between which two consecutive integers