ohhecknawbruh ohhecknawbruh
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kristen has $22.50. Anna has $28.50. Use the following to determine how many pounds of mixed nuts each can buy.

Respuesta :

Immabeegboinow Immabeegboinow
  • 04-09-2020
There isn't enough info to solve the problem. How much does each pound of mixed nuts cost?
Answer Link

Otras preguntas

how does mcdonald's use vertical integration
Graph and find solution set for Y=2x-4 Y=-2x+4
In what type of organization is sequence extremely important? A. Examples and explanations B. Compare and contrast C. Chronological order D. Cause
In Beowulf, how does the character of Hrothgar compare to Beowulf’s?
why you are learning english
Pedro gets 8 hours of sleep each night.how many hours does pedro sleep in a year with 365 days
I need to Know How to show my Work For All of these problems
Choose all that apply. Diocletian made a unique move in the history of leadership. What brought him to the realization a division was necessary? Lack of strong
How many times dose dose 55 go into 165?
how do I simplify 81