steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

there are 100 elephants if u ad 2 more and add another 2 more how much will u get
The chemical combination of two or more substances which can ONLY be separated by chemical means is called a(n) ________________. A) Element B) Orbit
What is one universal theme illustrated by the character relationships in Endgame?
What is the ratio 15 : 75 in lowest terms? 1 : 5 2 : 5 1 : 4 3 : 5
If f is a smooth function, then curl(gradf) = 0 i  + 0 j  + 0 k  . true or false
QUESTION: The writer says, "this stereotyping is a limiting state of affairs what damages everyone, especially in men." Why does say, "especially men?" What abo
Jeremiah has a batting average of 0.312 this baseball season. Express his average as a fraction in lowest terms.
Why did urban areas develop subway, elevated train, and streetcar systems?
Paul has a collection of 36 marbles. He separated the marbles into 3 equal groups to share with his friends, but he decided to keep 2/3 of the marbles for himse
Applying the rhyming technique allows the learner to use their a. number sense c. abstract thinking skills b. creativity d. none of these