brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What’s the correct answer for this?
–x + 8 + 3x = x – 6 solve the equation
what measurement do you use for surface area
A group of fitness club members lose a combined total of 28 kilograms in 1 week. There are approximately 2.2 pounds in 1 kilogram l. Assuming the weight loss ha
12. What does an increase or more money in the economy allow people and business to do?
Br2(g) + 3 F2(g) ⇄ 2 BrF3(g) Kp = 5.4 × 108 0.30 atm of Br2 and 0.60 atm of F2 are placed in a 3.0 L container and the system is allowed to reach equilibrium. C
Explain why the government is not controling the virus.
a group that was part of the free-soul party was made up of
The following information is available for Amos Company for the year ended December 31, 2017. Balance of retained earnings, December 31, 2016, prior to disc
Identify the vertex of the function, fx) = 3(x - 1)2 + 5.