Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

For each infinitive, select the first person singular (yo) form for the present tense. Saber Question 2 options: sabemos sabes sé sabe
Can someone please help me? :(
Name the type of bond joining the amino acids​
how long did it take for the declaration of independence to reach all the states?
Negative impact on the goal setting
PLEASE HELP ME I NEED YALL!! I WILL MARK U BRAINLIEST PLEASE!!
discussion on the different types of drought​
how many times the value of 0.034 is the value of 0.34
Water is a __________ condition for staying alive. Apply conceptual analysis to this statement and choose the answer that correctly describes the relationship.
how to know what the affix of evaluate?​