alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

In the equation 0.75s - 5/8s = 44, how do you combine the like terms?
How did Manifest Destiny influence the Boomer Movement? A. It inspired boomers to build schools in Indian Territory. B. It drove boomers to claim unallotted la
A family drives 4 1/2 miles in 1/10 of an hour. What is their rate of speed in miles per hour?
Answer please. I need help.
What are the zeros of the polynomial function? f(x)=x^4+2x^3-16x^2-2x+15
Answer the four questions on down below about the example essay. Use complete sentences. Format your document as a list. spawn during their trek from trek from
What is the answer to find the next two terms of this sequence 37 29 21
What do you call each of the following changes of state: a. Solid to liquid b. Liquid to gas c. Gas to solid d. Solid to gas e. Liquid to solid f. Gas to liqui
How are the terms nucleotide, nitrogenous base, and nucleic acid related to each other?
A misplaced modifier is one that creates awkwardness or confusion because it what