nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

what is divisible by 4 out of these numbers
what is true about coal as an energy source
Why was the War of 1812 a turning point for the early United States?
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME 1. Studies conducted in England during the Industrial Revolution have shown that children born to poor families were, on average, sho
When jackson works more than 40 hours a week he earns 1.5 times his normal hourly rate for each of the extra hours. jackson worked 43 hours one week. what was h
50 grams of water is placed into a beaker the mass of the beaker is now 115 grams what is the mass of the empty beaker
What is the most important factor in determining of a region?
All organisms need to obtain____from food to survive.
What is 855,000,000,000 in scientific notation?
how can you compare 7/10 and 1/2 without using a model?