mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

what might happen in a tropical rain forest biome if the area received very little rain for an extended period of time
Solve this equation for a. A ÷ 2 = 4 a. 8 B. 2 C. 6 D. 4
What Is the capitol of new zealand?
The melting and freezing points of a substance are the same temperature. a. True b. False
A monomaniac is a person who is A. overly conscientious. B. a compulsive thief. C. broadminded to a fault. D. obsessed about one single thing.
Kimmy has a certain amount of money. If she spends $12, then she has 1/5 of the original amount left. How much money did kimmy have originally
Simplify 20 + (2 + r).
The theory that learning increases the efficiency of production is called the: A. learning curve B. learning effect C. education cost D. none of the above
A scientist observes that a zebra ran 54 yards in 135 seconds. The zebra ran at a rate of _ feet per minute
Is conflict unavoidable among Israel and its Arab neighbors? Why or why not?