kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

derive the formula v= u+ atplease derive in detail ​
f(x) = x - 2 g(x) = x2 + 1 Find (f - g)(2) -93 -5 9 5
The y-intercept of 3y − 8x = 18 is (0, 6). True or False
What is meant by main drain
Suppose PQ has one endpoint at P(0, 0). If (2,5) is the midpoint of PQ, what are the coordinates of point Q?
Why did feudalism eventually disappear? Give 3 examples.​
Para elaborar 1 kg de masa para pastel se emplean 2 de kilogramo de harina, ¿cuántos kilogramos 5 de harina se usan para hacer 3 1 kilogramos de masa para paste
how did economic differences between the north and south contribute to their different views toward slavery
which of the following bacterial names gives information about its cellular morphology? please helpppp:(
What pressure is greater, 14,500 kPa or 7.2 ATM? What pressure is smaller 16,777 pa or 6 ATM? How many ATM's are equal to 2375.4 kPa? How many mm Hg are in 119.