vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

NEEED ASAPPP plssss answer correctly
Complete the sentence below. If the sides of a triangle are 3, 4, and 5, then, to the nearest degree, the measure of the smallest angle of the triangle is ____°
The last step in a proof contains the​
Please select the word from the list that best fits the definitionthe mountain range that runs the length of ItalyrepublicApennineslegionAeneasEtruscans​
Of 136 randomly selected adults, 33 were found to have high blood pressure. Construct a 95% confidence interval for the true of all adults that have high blood
What number should be added to both sides of the equation to complete the square? x2 + 3x = 6 (StartFraction 3 Over 2 EndFraction) squared 3 62
A typist can type 45 words per minute. How many minutes will it take him the type a 2500 word report?
how do cells in a multicelluar organism become specialized
On a coordinate plane, a line goes through points (negative 2, 0) and (0, 2). Study the graph of the line. Use the drop-down menu to find its equation. The equ
What role did economics play in the fall of the Roman Empire?