misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did the Nazis kill mentally or physically disabled people? A. They believed that the suffering of these people should end. B. They didn’t want their genet
Cameron believes that mental disorders are learned behaviors, and that treatment simply reinforces more adaptive behavior. This theoretical point of view reflec
These are the 5 metrics that matters most when analyzing a digital marketing campaign. 1. Website Traffic 2. Traffic Source 3. Time on Page 4. Bonus Rate 5. Exi
4. Gordon purchased 5 false teeth and 10 fake spiders and spent a total of $35. The price of the false teeth is two less than than four times the price of the s
Which phrase best completes this diagram? Features of the Gupta Empire Gave emperor total power Encouraged trade with other countries 2 A. Focused on religion r
what is The difference between a market demand curve and an individual demand curve is that the market demand curve a is curved and not straight. b is usually m
Contestants A, B, C, D, and E are in a 10K race. How many different ways can a race with 5 runners be completed? (Assume there is no tie.) In how many ways can
f (x) = 2x + 5. Find the inverse of f(x).
What is the slope of the line below? (i’m soo sorry for the HORRIBLE quality, my teacher did that…
What is the shortest article in the constitution.