merm25
merm25 merm25
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

I need help ASAP :-)

I need help ASAP class=

Respuesta :

samrod20813 samrod20813
  • 04-05-2020

Answer:

$13.75

Step-by-step explanation:

Multiply 12.50 by 10% which equals 1.25

Then add 1.25 to 12.50

Answer Link

Otras preguntas

What timespan does Neoclassical literature cover?
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!
What is the total resistance for the circuit? (must include unit - ohms)
Write a paragraph using at least four words from the word bank. Word bank afraid --- mountain against ---- paid certain --- prairie entertain --- villain laid -
Barbara sells iced tea for $1.49 per bottle and water for $1.25 per bottle. She wrote an equation to find the number of bottles she needs to sell to earn $100.
IM SUPER BAD AT MATH SO PLZZZ HELP I WOULD APPRECIATE ITTTT PLZZ​
news article pattern​
Why would John brown rent a farmhouse under a fake name?
Martin prepared 6 kilograms of dough after working 3 hours. How many hours did Martin work, if he prepared 14 kilograms of dough? Solve using unit rates
You will write a simple plan for an itinerary for you and your family or a friend. Think about what your ideal day might look like and plan it out in French. Yo