rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

What were the contributions of the Harappan civilization?
What all the multiples of 81?
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
What were the contributions of the Harappan civilization?
Does an owl have a backbone?
Thelma spent 1/6 of her weekly allowance on dog toys.  1/4 on a dog collar and 1/3 on dog food.  What fraction of her weekly allowance is left
What's 5 divided by x squared explain
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4
What's 5 divided by x squared explain
What is the creepiest sounding scale? What scale would u use for writing creepy music in other words