josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

A flagpole is located at the edge of a sheer y = 70-ft cliff at the bank of a river of width x = 40 ft. See the figure below. An observer on the opposite side o
Valerie drives to and from work 5 days a week. the distance from her home to work is 6 miles. over the course of 5 days, her car uses 1/4 of a tank of gas.
What type of vegetation would you expect to find on newly formed volcanic islands?
PLEASE HELP I'M BAD AT MATH
Cual we la Fecha del dia de la independencia
please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A basketball has a mass of 1 kg and is traveling 12 m/s. How fast would a 6 kg bowling ball have to travel to have the same momentum? 1 m/s 2 m/s 3 m/s 4 m/s
what does each landform in central america have
I need help with number 19.
Polygons must have which of the following characteristics to be considered similar