answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Sue scored a total of 35 points in two games she scored 6 times as many points in the second game as in the first how many more points did she score in the seco
round 9,254 to the nearest hundred
You know that there are 1,609 meters in a mile. The number of feet in a mile is 5,280. Use these equalities to answer the following problems: a. How many centi
Explain why numbers with a 5 in the ones place are not prime numbers
Which of these events came first? Julius Caesar’s assassination Rome becoming a republic Caesar Augustus taking power Rome becoming an empire
The IMF and World Bank have been criticized as undemocratic. Why?
The Puritan communities in New England in the 1600s mainly emphasized
Why are trees considered to be producers? A. they do not need food to survive in an ecosystem B. they depend on consumers to help them make their food C. they g
Why were scenes from celebrations and contests painted on palace walls? a. so visitors could understand the social customs of the wealthy b. To praise the royal
Tap 1 fills the pool in 12 hours, while tap 2 fills the same pool in 15 hours. How long does it take to fill this pool if both taps are used?