emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

How do you express height in feet by only using a mixed number
If 2 is added to seven times a number and equals 8 more than six times a number what is the number
is it possible for an object not to be in motion and still have force acting upon it?
how did Renaissance art use humanist ideas
explain why so many different types of organisms exist on earth today
7/8 minus 1/2 equals
The atoms in non metals tend to _____ electrons. Is it gain?
what did sr isaac newton contribute to scientific thinking and knowledge
what do b times h mean
why would a 100 pound person weigh only 17 pounds on the moon