nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the result of the Supreme Court's Dred Scott decision?
four times y to the fourth power
How do i work this problem y= -3x - 5
7000 is 1/10 of what???
What are some of the changes in the way people live in the United States now compared to a hundred years ago
true or false the highest point of the appalachian mountains is located at mt mitchell in massachusetts
WHAT IS X^2+3X-10=0 IN SIMPLEST RADICAL FORM
What was the purpose of equestrian portraits in history?
Which best describes the way historians consider letters and journals?
True or false: A voluntary association is typically a nonprofit organization formed to pursue some common interest.