ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

what can be done in the future to use solar energy more often?
MB is a perpendicular bisector of JK. Find the distance of JK if JB=5. a)10 b)20 c)5 d) 80
Using any form of flattery in an appeal is an example of the exchange influence tactic. a. True b. False
What would be the concentration if we were to mix 200g of 10% sugar solution and 300g of 20% sugar solution?
Scientists can use just the amount of undecayed sample to determine the age of fossils. True of False. I have 2 more questions if you are willing to help i wil
How did Ronald Reagan's political vision differ from those embraced by his predecessors in the White House?
Julian ran 8 laps in 12 minutes. At that rate how long will it take him to run 12 laps
______ provide(s) important guidelines for employees on how to act in different situations.
I need to learn aout water molecules?
Mike drank too much at a party last night. This morning he can't remember the previous night's events. Which term describes Mike's experience? hangover blackout