HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

help me! its overdue!
What percentage is 13 dollars of 16.25
A student reads that propane gas is the main source of energy for outdoor grills. Propane gas is made up of carbon and hydrogen atoms. Propane has stored ____ e
Read the excerpt from "Mary Cassatt: Artist and Trailblazer." Excerpt: One day, as Cassatt walked past a gallery window, she saw a pastel drawing by a boldly or
if y varies directly as x and y is 8 when x is 3 what is the relationship between x and y fine y when x is 18​
y= f(x) 4 3 TY 2 гр If f(x)=-3x+4 and g(x) = 2, solve for the value of x for which f(x) = g(x) is true. X= -2 -1 2 3 x
Plot (−1 3/4, 4 1/2) on the coordinate plane.
A user is concerned about losing critical data on single computer in the event of an unforeseen system crash. The user is advised to implement fault tolerance.
How is leather fabric made?
Mrs. Harrell bought 24 packs of pencils. Each pack had 24 pencils. She gave 6 pencils to each of her 23 students and put 12 pencils in each of her 5 learning ce