ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

What is an old Chinese belief concerned with tadpoles?
Davina selected 50 people at random and asked them whether they had watched the documentary on Antarctica on television the previous night. She repeated this su
Alfred is taking a trip. He drove 150 mi and then stopped to refuel. He will drive 60 mph to finish his trip. Let x represent the hours it takes for Alfred to c
Which compound has both ionic and covalent bonds? (1) CO2 (3) NaI (2) CH3OH (4) Na2CO3
My great-grandfather was a pilot during World War I. Which is also known as the Great War.
how does each organism in the energy flow relate to the Sun
The width,w, of a rectangular garden is X -2 the area of the garden is X^3-2X-4 what is an expression for the length of the garden? A. X^2-2x-2 B. X^2+2x-2 C.
What was the landscape like in Mesoamerica ?
simplify the integer (+24)-(-83)
Why do sperm cells contain so many mitochondria? a. Each mitochondria is needed to store a full copy of the male’s chromosomes b. The mitochondria is needed to