swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

what comes to mind when you hear of the words (The Romantic Period)
I need help this is the screenshot
Mexican voters elect which of the following? A. all deputies and senators, and the president B. some deputies and senators, but not the president C. the preside
What is the slope of a line of 33x + 11y =22
what is one pro and con about how a grain based diet changed neolithic mans life?
Please give me the rate time and distance for Sarah and Stephanie, as well as their mph
Emerging technology is exciting because it can bounce back and forth between which two worlds?
Solve the simultaneous equations 3x+y=172 x+y=12​
Plsss help me with this question!!! Will mark the best answer brainliest!!
( they left for work ) dependent or independent clause?