emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

A balanced chemical reaction obeys the law of... A) ideal gases. B) definite proportions. C) conservation of matter. D) conservation of energy.
_____ are used to take money directly from your account. Charge cards Cash cards Credit cards Debit cards
Completa la oración con el verbo correcto. Cuando ___________ ocho años, rompí mi brazo. A. tuve B. tení C. tuvía D. tenía
who was the creek leader in the oconee war between the creek and the georgia pioneers
what economic activity took place in the three forks area
Which of the following is an oxidation-reduction reaction? SO2(g) + H2O(l)  H2SO3(aq) CaCO3(s) CaO(s) + CO2(g) Ca(OH)2(s) + H2CO3(l) CaCO3(aq) + 2H2O(l) C6H1
In the short form ballot, some negative consequences may be (___) a. that elected officials would appoint unqualified people b. that the President and vice-pres
You are using the still-hunting strategy. how much time should you spend walking versus standing still and observing?
A tree or plant can live without its bark or epidermis. True False
explaining how Newton’s Three Laws of Motion relate to the marshmallow catapult. AND DONT JUST PUT ANYTHING OR I WILL ERASE YOUR COMMENT! THANK YOU