soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Shawn bough fruit last week, consisting of 2.26 pounds of bananas,1.5 pounds of grapes, and watermelon that weighed 6.78 pounds. What is total weight,in pound,
Who is the presiding officer of the Senate whenever the Vice-President is not present? Speaker of the House Attorney General Secretary of State President pr
What steps can someone take to prevent or treat H1N1 influenza?
a student conducts an experiment to determine if ultraviolet light kills bacteria .his result do not support his hypothesis .we say that the hypothesis is
Which best describes how railroad companies were able to standardize their timetables in 1883?
what two changes occurred after Thomas Jefferson took office as president of the United States in 1801
What were the goals of the Asian-American Movement?
At a large picnic, there were 45 dishes served altogether. Every 3 people shared a dish of Cole slaw between them. Every 4 people shared a dish of potato salad
Why were the main causes of migration in the late eighteenth and early nineteenth centuries ?
If you go out to eat with 3 friends and your meal was $72.50 there is $6.75% sales tax and you should tip the waiter 15%.How much should each person pay ?