lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

Yoko needs 408 programs for the school play on Thursday. How many boxes of programs will she need, given that each box contains 46 programs?
The use of any object, person, place, or action that has a meaning in itself is what?
Which expression is equivalent to the expression (2^4)(2^3)? A. 2^12 B. 4^7 C. 48 D. 128
Write a slope-intercept equation for a line that passes through (-3,5.5) and (0,5.5). The slope-intercept equation for the line is (Use integers or decimals for
What information do viral genes contain? A. directions for producing cellular proteins B. instructions for making more viruses C. instructions for DNA synthesis
giving brainliest, need to know ASAP
Which items were invented by the Chinese? Choose all answers that are correct. compass gunpowder O musical instruments refined process for porcelain making upap
Compare the two pictures. These show the end of mitosis and meiosis. How are they different?
SCIENCE QUESTION What determines the similarities in anatomical features among organisms? A geographical location B shared habitat C weather and climate D genes
An elephant with a mass of 6200 kg charges with a speed of 10 m/s. What is the elephant's kinetic energy?