issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

If the circle in the diagram revolves about the vertical dashed line, which type of geometrical shape will it generate?
The distance from the tether ball pole to the edge of the circle is 5 feet what is the cicuference of the circle ?
My mother and _____ attend the same Bible class.
Which of the following describes what can happen to the areas upstream of a hydroelectric dam?
when you multiply a difference of two squares, why is your answer a binomial instead of a trinomial like when you multiply the sum of two squares
Which equation represents a line that passes through (2, –1/2) and has a slope of 3?
Which statement best describes the term symbolism? A.A writer says one thing but means something else. B.A writer compares one element to another using the wo
What immunity uses helper cells and killer cells to identify and destroy abnormal cells?
which of the following statements is true of the economics choices that consumers make
Read the poem “The Purple Cow,” by Gelett Burgess. The Purple Cow (Reflections on a Mythic Beast Who's Quite Remarkable, at Least.) I never saw a Purple Cow;