sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this problem? (see picture) *I kind of just guessed but I need to know how to solve*
find the missing factor in the exponential form 60^9=12^9*(Blank)
Which of the following statements is TRUE? A. Alcoholics are able to stop drinking anytime they want. B. Alcoholics will stop drinking if people tell them they
During a certain 9-year period, the consumer price index (CPI) decreased by only 4%, but during the next 9-year period, it decreased by 15%. Which of these cond
Katie also needs 4 fluid ounces of honey to make honey buns. The shortened form of fluid ounces is
which type(s) of symmetry does the figure have? a: rotational and reflectional b: reflectional c: rotational d: none of these
Which is an example of a union strategy that took advantage of a Confederate weekness
No religious leader could follow Muhammad, so political authority rested in the position of the:A. ulamaB. caliphC. haijD. sultan
A farmer had a plot of land measuring 15 yd. by 11 yd. Thefarmer put up a fence,leaving a margin of 2 yd. wide all round it. (a) Find the length of the fence. (
In a class of 40 students, everyone has either a pierced nose or a pierced ear. The professor asks everyone with a pierced nose to raise his or her hand. Nine h