alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jamiyah and Samantha went to a grocery store and purchased a bag of 39 apples. Let x represent the Jamiyah's portion of the apples and let y represent Samantha'
Which of the following is a one step equation? 2x - 5 = 19 х 4x = 20 -3
What type of energy does friction produce? Group of answer choices A. radiant energy B. thermal energy C. solar energy D. mechanical energy
FASTTTTT PLEASEEEEEEEE
What is 40% of 40? SHOW YOUR WORK AND EXPLAIN!
What do you need to use in order to work as in environmental scientist
Trevor has $9100 in an investment account. He withdrew all of his money from the account. He spent $1100 on a plane ticket to Paris before spending 1/5 of the r
Max has been offered positions by two car companies. The first company pays a salary of $7,500 plus commission of $1000 for each car sold. The second company pa
Please help I'll give brainliestExplain why it is advisable to keep a copy of the contract on file for several years after the job has been completed?
what is the international standard for measurement it is a modified version of the metric system