abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Plz help me solve this question ASAP without using algebra, Thank u‼️
If the marginal propensity to consume (mpc) is 0.75, a $50 decrease in government spending, other things being equal, would cause equilibrium real gdp to:
Create a system of equations that includes one linear equation and one quadratic equation. Part 1. Show all work to solving your system of equations algebraica
marcia is buying a new car . she can choose from 4 car colors , 9 interior materials and 3 safety features. how many different combinations of cars could marcia
HELP PLEASE!Based on this map, where are the newest human civilizations? Africa and Asia Europe and Asia Africa and Europe North America and South America
Hi there! I need help on how to find the area of this kite right here.Thank you!
Can someone help me with this please
Are the following figures similar? answers: A) No; the corresponding angles are not congruent. B ) No; the corresponding sides are not proportional. C) Yes;
simplify A) sin^2 theta B) cos^2 theta C) tan^ theta D) 1
What is Hera's roman name in Greek and Roman religion?