idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

1 Point
Gerald has $25 to buy maps for his hiking class. Each map costs $3. How
many maps can he buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

makailaleroy734
makailaleroy734 makailaleroy734
  • 03-12-2019
The answer is 8 maps
Answer Link
juvngvbriel
juvngvbriel juvngvbriel
  • 03-12-2019
8 maps is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Indicate the appropriateness of the subject for a four- to a six-page research paper by answering the following question. Is the following topic suitable for a
Select all the words that mean exponential growth -increase -decay -decrease -appreciate -rise -lower -depreciate
Help~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
If f(x)=3x-1+4 and g(x)=4x-7 what is (f-g)(x)
How does the structure and diction of the speech contribute to its meaning of the Gettysburg address?
#5! And #4 revisions!
ii. Use the solubility table to label the state symbols of each compound in the reaction. (1 point) AgNO3 + KCL = AgCl + KNO3
You can do my one more task, the last one.
Solve the system of equations. (3x + 4y = 5) (2x - 3y = -8) A)y = -x = 2 B)x = -1, y = 2 C)x = -4, y = 0 D)x = 3, y = -1
Describe the motion of a car with an acceleration of -2 m/s?,