flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIV BRAINLYIST Sort the sentences based on the type of relationship they describe. Sea lampreys hatch eggs on fish and feed on the fish. Clown fish help
What is the answerrrr to thissssssssssssssss.
I need help please, I will give brainliest to the first person that answers
why do teens have the highest hiv infection rate​
Which level of organization involves an organism’s use of the mouth, saliva, teeth, stomach, intestines, liver, and pancreas to break down food? A. Cell. B. Tis
En la oración 5 del párrafo 4, ¿qué significa la expresión de la narradora “lo hace a los cuatro vientos”? A. Que el tomate se extiende mucho B. Que el viento h
PLEASE HELP!! Fill in the blank in the following sentence with the appropriate form of the verb llamar below. Habia una vez nina que se _____ Caperucita Roja A.
Solve for x In the equation.
anyone help with the percent yield questions?
does anyone knows this