valeriarodriguez23
valeriarodriguez23 valeriarodriguez23
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

2)
► If 2.5 pounds of fish cost $12.40, how much will 8 pounds of fish cost?

I don’t know where to start I need to get it done soon as possible this needs to be shown full work that’s required on my college elementary math class give me all full work!!

Respuesta :

cooldjdragon212 cooldjdragon212
  • 02-12-2019

Answer:

$39.68

Step-by-step explanation:

12.40÷2.4=4.96

4.96×8=39.68

Answer Link

Otras preguntas

If the label says "made with active cultures," are we always getting the benefits of active bacterial cultures? A) Yes, since the yogurt had to be made with liv
Are all Narcissists pathological liars?
how to simplify (5x²y³)²
what is 1/3 + 7/12 x 4
Which sentence has no errors in the use of quotation marks? A. Mr. Thompkins said "boys, can you rake the leaves, too?" B. She told me "you don't know what you'
give an approximate value of the square root of 1000 to the tenths place.
a normal window is constructed by adjoining a semicircle to the top of an ordinary rectangular window, (see figure ) The perimeter of the window is 12 feet. wh
What is the first 7 square numbers?
Why is cactus hill really important?
What is the fluid that fills the nucleus called?