marieg508p1yfgh marieg508p1yfgh
  • 04-11-2019
  • Mathematics
contestada

Steven buys 2.32 pounds of trail mix and twice as many pounds of dressed fruit. What is the total?

Respuesta :

tiffinimichelle
tiffinimichelle tiffinimichelle
  • 04-11-2019

Answer:

4.64

Step-by-step explanation:

You multiply 2.32 by 2

2.32*2 = 4.64

Answer Link

Otras preguntas

Why was under god added to the pledge of allegiance?
Identify the correct sentence. a. ​rob's father said rob and the football coach are working on some new drills. b. ​rob's father said rob and the football coa
Identify the demonstrative​ pronoun(s) in the following sentence. this is not the right time to bring it up. a. the b. it c. to d. this
Elijah buys 5 pens and 4 pencils for $18.50. He may also buy 3 pens and 6 pencils for $16.50. How much does one pen cost?
math help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Rama advertises on the radio that she is selling a cream guaranteed to grow hair. rama knows that the cream will not do what she claims it will. rama may be tri
It costs $35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons
Explain the judaism, christianity,and Islam Conflict?
Which of the following statements about Boyle's law are correct? The temperature and pressure must remain constant for the law to apply. The temperature and th
Cloud cover is an example of a ___________ factor that affects the climate