brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

What is a change in the sequence of DNA base pairs called?
What often happened to African residents of regions that became Rich due to exports of local natural resources?
What are movies, music, and television programs known as? A. Current trend B. Popular culture C. Social movement D. Intellectual fa
Did Roosevelt want to go to war with Columbia? Why or why not?
Why would Sewall's "The Selling of Joseph" have been controversial for his time? It was the first anti-slavery piece of literature. It was the first anti–indent
what is a number can give you 196
Luke can paint 91 portraits in 7 weeks. How many portraits can Luke paint in 4 weeks?7
Write a fact with the same sum as 7+5
Combine like terms: 3t + 5 (3 + t) - 2t - 4
Write an expression using the distributive property that can be used to find the quotient 56 divided by 4