gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Ramiro is 3/10 as tall as the flagpole. The flagpole is 5/9 as tall as the nearby tree. The tree is 32 2/5 feet tall. How tall is Ramiro?
Why do you think the governments of the United States and other countries encouraged people on the home front to organized programs for such activities as scrap
How do you write 1.075 in 2 other forms?
Consider the following statement. Fourteen more than 12 times the number equals 37 less than 11 times a number. a. Write an equation to represent the statement.
how many valenceelectrons does rare earth metals have
a bicyclist rides 1/5 mile in 1/65 hour. Write this rate as a unit rate
Given: L is the midpoint of KM M is the midpoint of LN Prove: KL = MN
E = mv^2 Work out the value of E when m = 3 and v = 10
step by step how to solve 3y + 5.2 = 2 - 5y
Which of the following differs when comparing the deep ocean to the intertidal zone? PLEASE HELP!!! •need for energy •salinity •the amount of sunlight •relianc