TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

What was the purpose of the pure food and drug act of 1906?
How do u do this ??? Alistair buys an antique chair for £600. It is expected to increase in value at the rate of 4.5% each year. How much is it expected to be w
If a car can go from 0 to 60 mi/hr in 8.0 seconds, what would be its final speed after 5.0 seconds if its starting speed were 50 mi/hr?
Which of the following is a requirement for membership in either the Democratic or Republican Party? A. pass a test on the party philosophy B. pay a cert
Mary is making a pinata that has a ball-like shape. The pinata has a surface area of 40 feet. Use the formula for the surface area of a sphere: (S=4πr^2) to fin
which fraction shows 32/48 in simplest form
How do you solve x²-10x+9=0 by completing the square?
How do you solve x²-10x+9=0 by completing the square?
colby wants to set sqaure tiles on the top of a box the top of the box is a rectangle 71/2 inches long and 51/2 inches wide how many 1/2 inch tiles would he nee
How to convert 0.39 into a fraction?