citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What finally made Jamestown a successful colony? A. the discovery of gold B. the cultivation of tobacco C. the lucrative fishing industry D. the sale of the col
Would a female become pregnant is sperm is on the labia?(my biology teacher asked this...)
What is the role of DNA in determining an organisms trait?
The endosymbiont theory proposes that eukaryotes evolved from a symbiosis between a prokaryote and a protocell. a. True b. False
Water makes up about ____ percent of our body weight.
Exit High blood pressure can cause all of the following except A. kidney failure B. heart damage C. skeletal muscle damage D. heart attack
The body loses approximately 5-6 pints of water a day through sweat, urine, and exhalation. a. True b. False
-7.12 = -4.8+× what is the answer?
What is 39 squared? A. 39 B. 1,482 C. 1,521 D. 78
Which program was intended to overcome the backwardness of China's economy, technology, and industry? Cultural Revolution Meiji Restoration May Fourth Intellect