mathgeek5
mathgeek5 mathgeek5
  • 03-05-2016
  • Mathematics
contestada

Sandy has box of chocolates. Box cost $2.00. In box has 8 chocolates. How much does each chocolate cost.

Respuesta :

fruitista
fruitista fruitista
  • 03-05-2016
so you must find individual prices.


Start by doing the price($2.00)divided by the amount in box(8) 


you should get 0.25 or 25 cents per chocolate
Answer Link
sam1022
sam1022 sam1022
  • 03-05-2016
Divide $2.00 by 8 and your answer is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

Tom was in elementary school for 1997 to 2002 how much time was that in years
Explain how the American Recovery and Reinvestment Act could create jobs. In at least 150 words
Can anyone help out please
Which muscles react quickly,and which tire quickly?
if the radius is 3.5 what id the diameter
Rewrite the sentence by replacing the quoted words with a pronoun (direct object pronoun, indirect object pronoun, y, en). Pay attention to the placement and or
You always interrupt me! A. I am mad because you always interrupt me. B. I feel angry when you interrupt me because you are rude. C. I feel mad when you interru
How do you number 1 and 2
This describes something that is complicated, difficult, or consists of interrelated parts.
The mood or attitude conveyed through language,particularly through word choice and sentence structure, is known as