moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

write any 6 feature of industrial society. please its urgent. who give fast and right answer i will choose aa a brainliest.​
Which statement best describes a person who is following through on a previously made decision?
What are 3 expressions equivalent to 4x-2
1. On the set of axes below, graph . State the roots of
Which of the following functions is graphed below? 15 10 5 -8 -6 -4 -2 0 2 4 6 8 ch [x® -3,xs 2 A. y = 1x2 +6, x> 2 O B. y - [x2 -3.x > 2 1x2 +6, 52 O c.
Change into passive:1)He opened the door.​
PLS HELP ME Given that the universal set. U = {X : 30 ≤ X ≤ 40. X is an even number}. P = {X : X is a multiple of 4} and Q = {X : X is a number such that the su
pls anyone.. I need it​
Pressure varies inversely as volume. When the pressure is 8 Pascals, the volume is 22 liters. What would the volume be if the pressure were increased to 16 pasc
which answer is right?