juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The mean of 6x, 3x and 5x is the same as the mean of 40, 50 and 36. Show all work! What is x? x= What are the 3 numbers in order from least to greatest?
solve quadratic by taking square roots. as=a,-a where a and -a the values you found when when solving. Round to nearest tenth. 2x^2-9=121
Two objects are moving downward at a speed of 3 cm/s. Object A has a mass of 2kg and Object B has a mass of 1kg. You want both objects to move to the left at a
What are three symbols in the book the hunger games that describe Katnoss Everdeen?
The participants at a seminar are from Singapore, Japan and the USA. There are 120 more participants from the USA than from Singapore. 24 participants are from
Which type of wave is a sound wave? light wave transverse wave electromagnetic wave longitudinal wave
Suppose p varies directly with d and p=3 when d=5. What is the value of d when p=12
Should Albus Severus Potter have been in Slytherin? Or Hufflepuff? Ravenclaw? Gryffindor? What house was all the Potter children do you think should have been i
PLZ HELP! QUESTIONS ARE BELOW! :D(ignore the first one, that's already done)
According to you,what should be done to modernize and commercialize agriculture in nepal?​