michell282
michell282
04-02-2019
Mathematics
contestada
please help i don’t understanddddd
Respuesta :
slavenkaitlynn
slavenkaitlynn
05-02-2019
Since she already owns one, and they are priced for 2 for a dollar. She would only need to spend $2 dollars to have for and then she will have 5 in total.
Answer Link
dranio
dranio
05-02-2019
Asssssssssssssssssssssssssss
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Which medium is the greatest threat to the printed newspaper? a. Internet b. television c. radio d. e-mail
What occurs when a 35-gram aluminum cube at 100.°C is placed in 90. grams of water at 25°C in an insulated cup? (1) Heat is transferred from the aluminum to the
The Inca civilization built their massive army by requiring ____________.
Latin is a Germanic language. true false
Suppose you work for a government agency that regulates the buying and selling in the country. Which main purpose of government is your agency serving? a. Sett
The maintenance of political, social, economic, and cultural domination over at people by a foreign power for an extended period of time is known as; oligarchy,
Which statement describes the particles of an ideal gas based on the kinetic molecular theory? (1) The gas particles are relatively far apart and have negligibl
following reconstruction, the passage of jim crow laws in the south limitied the effectiveness of
The enumeration [listing] in the Constitution, of certain rights, shall not be construed to deny or disparage others retained by the people. Based on this text,
Which sequence of 20th-century Cold War events is in the correct chronological order? (1) fall of the Berlin Wall → Cuban missile crisis → adoption of the Marsh