jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Bradley answered 80% of the questions on his science test correctly. There were 30 questions on the test, and all the questions had equal value. How many questi
What can you infer about the effect of dating violence on victims from the text?
Which of the following arguments are in favor of active stabilization policy by the government? Check all that apply
what is the y- intercept of the linear function? y = - 5/2x -1
One of the numbered areas on this map includes the Bering Sea. It also includes the land bridge that people used to migrate to North America. Which area is it?
What important legal principle did US Supreme Court Chief Justice John Marshall pronounce in the case Marbury v. Madison, and what impact did it have on the Sup
A polynomial function has a root of –3 with multiplicity 2, a root of 0 with multiplicity 1, a root of 1 with multiplicity 1, and a root of 3 with multiplicity
Three Algebra 1 students are comparing how fast their social media posts have spread. Their results are shown in the following table.
describe the character of the federal government as created at the constitutional convention
4(2x - 1) = 3x + 6 Solve for x. Show steps with sentences supporting each step.