donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

The only portion of a haplontic life cycle that is diploid is the .
describe one positive effect of magnetic fields
What is the impact of dialogue in The Harvest? Choose ALL statements that apply. A) In dialogue, the author incorporates dialect to reveal part of the characte
Melissa has a beaker of water. She adds heat energy to the water by placing the beaker over the flame of a Bunsen burner. What happens to the motion of the wat
what is a good example of a topic sentence for an argumentative essay?
In science class, Sara needed 8 test tubes for different experiments. The first experiment required 2 test tubes and the other two experiments required the same
An example of a cost is _____. profits revenues tornadoes principal and interest on loan
how do i factor polynomials
Part of the 1820 Missouri Compromise required that if Missouri was admitted as a slave state, _____ would be admitted as a free state.
The Buganda Empire is known today as _____.