lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Class Interval f 29 - 33 34 - 38 39 - 43 44 - 48 49 - 53 54 - 58 59 - 63 64 - 68
Moving by short leaps on one foot at a time. Question 5 options: hopping jumping gliding leaping
What are the three categories of subjects you can take photos of? Group of answer choices objects, people, and places things, stock photos, and people people, p
Health insurance is an agreement between what
Based on my pfp what anime do you think i watch?
how is thermal energy apart of weather changing
Solve. Show all work to receive full credit. 3 (x + 2) = 3x + 2
Solve each given equation and show your work. Tell whether each equation has one solution, an infinite number of solutions, or no solution. Explain your answers
What are characteristics of Sumerian cities
how does christian determine he needs to show bravery​