jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

What happened to the wind speeds of the storms?
Morrow Enterprises Inc. manufactures bathroom fixtures. The stockholders’ equity accounts of Morrow Enterprises Inc., with balances on January 1, 2016, are as f
Which neolithic revolution development led to the other three?
Geometric mean. Find x y z
Which of the following are not considered to be primary users of financial statements in countries outside the u.s.?
Find the circumference of a circle with radius 63mm
Dividin a number by 10 exponent, how is the decimal point moved
Solve the following system of equations using substitution. What is the value of y? 2x + 3y = 105 x + 2y = 65 A.15 B.25 C.40 D.65
Oliva ties 2.5 feet of ribbon on to 1 balloon how many yards of ribbon dose olivia need for 18 balloons
After luke’s muscles have adapted to his exercise routine, what does he need to do with his cardiovascular training workout?