hineedhelp17 hineedhelp17
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

i don't understand this i need help as fast as possible please

i dont understand this i need help as fast as possible please class=

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 03-10-2018
1.89×4=7.56 7×2.49= 17.43
17.43+7.56=24.99
so d is your answer
Answer Link
DJones1515
DJones1515 DJones1515
  • 03-10-2018
The answer is D, because you need to time the amount per fruit by the decimals in each answer. Ex: $2.49 x 7 + $1.89 × 4 = $24.99.
Answer Link

Otras preguntas

What does the number 0 displayed next to an object, text, or placeholder indicate?
what is the measure of arc BC
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate form of the verb encantar below.¡Me ________ las frutas! a.encantas b.encanta c.encanto d.e
2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
Any device in a network is called a(n) __________.
Points A,B, and C are collinear. Points M and N are the midpoints of segments AB and AC. Prove that BC = 2MN
The population of New Haven was 148,220 in 2005. Since then the population has been decreasing at an annual rate of 2.9%. If this rate of decline continues, wh
Three seismograph stations mapped their distances from an earthquakes epicenter on this map. In what city did the earthquake occur? (bankok, hanoi, seoul, ma
The “I have a dream” speech referred to which historic American document?
A zombie lost 3 limbs each day for 4 days. The following equation describes this situation. − 3 ⋅ 4 = − 12. What does − 12 tell us?