valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

How is the fossil record used to date artifacts?
Heres the text In the spring of each year, the second largest dead zone in the United States forms in the Gulf of Mexico. During the spring, farmers fertilize t
help help!! Lucy was watching her brother's team play baseball in the town playoffs. A man selling raffle tickets posed a challenging question to the crowd. He
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HELP!!!!!!!!!!!!!!! Find the slope of the line.
The old man died. A heart attack ( put the correct preposition in the blank)​
Pls help me!!! I need to find what b is??
help guys with this question
Why can't the fire protection problems in a community be solved solely by building more fire stations and hiring more emergency response personnel?​
PLEASE HELP ASAP! ILL GIVE BRAINLIEST IF I GET A GOOD GRADEI need help to know if I put enough information into my concept map or I need to add more?Here are th
At the molecular level, how do scientists know a new species has arisen?