zariyahcuddless zariyahcuddless
  • 01-09-2018
  • Mathematics
contestada

Plz help I don’t get it

Plz help I dont get it class=

Respuesta :

T2000
T2000 T2000
  • 01-09-2018

To figure out the cost per cookie, divide $2.49 by 3. The cost per 1 cookie (column 1) would be .83 cents.

To figure out the cost of 20 cookies, multiply 20 x .83 cents. The answer is 20 cookies would cost $16.60

To figure out how many cookies would cost $145,25, divide $145.25 by .83 cents. The answer is 175 cookies would cost $145.25

Answer Link

Otras preguntas

What are the limit laws???
an entity that is organized according to state or federal statutes and in which ownership is divided into shares of stock is a. a)proprietorship b)corporation c
what is 567 divided by 7
¿De dónde vienen Uds.? --Nosotros ____ del café.
what is 91 divided by 2,912
What was the longest-lasting effect of the losses in World War II?
who gave colonists in pennsylvania the right to elect representatives to the legislative assembly
solve -4(6x+3)=-12(x+10)
you buy a board that measures 120 inches long . how many eight inch sections can you cut from this board
when was remote sensing invented