chrisfrezar chrisfrezar
  • 03-09-2014
  • Mathematics
contestada

value mart is having a back to school sale on pencils a pack of 30 sells for 7.97 whereas a 12 pack brand cost for 4.77 which is better to buy

and please explain

Respuesta :

asdfasdf
asdfasdf asdfasdf
  • 03-09-2014


30 pack.

if you buy 2 12 packs, it will cost 9.54 and that's only 24 pencils.

Answer Link

Otras preguntas

How did the supreme court rule in the case of worcester vs georgia?
Please help anwser this question will rate and if 2 people anwser it will give out brainly
Explain the structure of society in the Greek city-states, and be sure to tell me what a city-state is and how it works.
Tapiwa raked 5% more leaves than Adam raked. Together they raked 697 liters of leaves. How many liters of leaves did Adam rake?
Identify three principles that were included in the creation of the constitution
What is the first element to start filling a d sublevel?
4) Will Mark Brainliest + 10 points!
Éramos una hermosa tarde de verano. correct incorrect
You want to invest some extra money by purchasing some stocks, but you do not know which company is a good investment choice. What type of broker should you loo
Which war do some historians regard as the first world war?